Zanzibar: Dárek, který splnil životní sen

Jana se rozhodla, že své mamince Miladě věnuje k padesátinám dovolenou, na kterou nikdy nezapomene! Milada totiž hodně pracuje a už léta snila o tom, že jednou pojede na dovolenou do nějaké exotické země, kde nebude muset dělat vůbec nic, jen se opalovat u moře, číst si romány na pláži a večer se u dobrého jídla kochat pohledem na západy slunce.

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

Janě jsme navrhli destinaci, která je podle nás přesně tím, o čem její máma celý život sní – Zanzibar. Jeden z nejkrásnějších ostrovů Indického oceánu. Jana s naší volbou nadšeně souhlasila! Pro obě dámy jsme nakonec vybrali Ras Nungwi Beach Hotel. Záměrně jsme zamířili na sever ostrova – Milada se totiž chtěla na moře nejen dívat, ale také se v něm co nejvíc koupat. Proto jsme hned zamítli východní část ostrova, kde je výrazný odliv, během kterého oceán ustoupí a z pláží se stanou brouzdaliště pokrytá řasami.

alt_text_here

 

Jana s Miladou bydlely v tradiční „chýši“ umístěné pár kroků od překrásné pláže. Na tu také vyrazily sotva pár minut poté, co se ubytovaly. „Největším, a vlastně jediným oříškem během celé dovolené bylo dostat mámu každý den z pláže,“ směje se Jana. Milada ale svou plážovou misi nakonec přece jen sem tam přerušila. Vydala se s dcerou třeba do Kamenného města nebo na výlet za kořením. Koneckonců, Zanzibaru se přezdívá Ostrov koření. S trochou nadsázky lze říct, že o cokoli tu zakopnete nebo si to utrhnete, to se dá využít v kuchyni. A tak na jedné z místních plantáží Jana s Miladou překvapivě zjišťovaly, jak vypadá jejich oblíbené koření, než skončí namleté v sáčcích.

„Tahle dovolená byla nejen tím nejkrásnějším dárkem, jaký jsem kdy dostala, ale také jedním z mých nekrásnějších zážitků vůbec. Ani jsem netušila, že na světě jsou takhle krásná místa!“ vzpomíná s dojetím na podařenou dovolenu Milada. A Jana dodává, že až našetří nějaké peníze, určitě s mámou zase někam vyrazí.

alt_text_here

 

 

Toužíte po exotické dovolené na míru? Napište nám!

Mohlo by vás zajímat